Dekorasyon

2013 Salon Dekorasyonu

10 Aralık 2012

Hepimizin en çok istediği ve seyretmekten mutluluk duydukları salon dekorasyonları 2013 yılında da hayallerimizin ötesinde dekorasyon seçimleri ile yine bizlere öylesine duygusal hayaller kurduruyor ki insanların bu dekorasyonları gördüklerinde adeta içi gidiyor. Hem hayallerinizden ödün vermeden hemde kaliteyi elen bırakmadan salon dekorasyonlarınızı dizayn etmeniz oldukça önemli.. Burrada düşnülmesi gereken ise sizin evinize ne gider ve bu iş için ne kadar bir bütçeniz var.. Elbetteki hepimiz muhteşem şık dekorasyon seçimleri ile misafirlerimizi evlerimizde ağırlamak isteriz ama maalesef bütçelerimiz çoğu zaman bu iş için el vermiyor. Önemli olan seçim kriterleri de bu dakikadan itibaren başlıyor. Bir salon dekorasyonu dizayn etmek çok zor bir iş belkide bu durumu maliyetle örtüştürmek zor olandır. Ama bilmemiz gereken eçimlerimizi kesinlikle ve kesinlikle yerinde yapmamız gerektiğidir. Hangi mobilyanın yanına hangi halıyı, hangi perdenin yanında hangi koltuk takımını, hangi duvar rengini, hangi tabloları derken aklımız oldukça karışıyor..

Bize kalırsa bu konuda bilen birilerine danışmak ve akıl almak en doğrusu çok fazla fikir ve bu fikirlerin bir araya getirilerek dekorasyonun harmanlanması ihtiyaçların karşılanması adın daha doğru bir yol olabilir. Bizimde bu konu üzerinde sizlere elbetteki tavsiyelerimiz olacak belkide bu yazının sonunda tam olarak ne aradığınızı ve neyi istediğinizi kafanızda net bir şekilde belirlemiş olacaksınız. Peki işe nereden başlamalıyım derseniz? Öncelikli olarak evinize ne tür bir dekorasyon seçemi yapmak istediğinizden başlayabiliriz. Kimisi modern bir dekorasyon ister kimisi klasik bir salon dekorasyonunda seçimini kılar kimiside modern ve klasik dekorasyonu bir arada kullanarak otaya farklı tarzlarda koymak ister.. Aslında bu tarzlar için aşağıda güzzel dekorastif seçenekler sizlere sunduk görsellerle anlatmayı ben daha faydalı buluyorum ama fotoğraflar üzerinde değilde akılda canlandırma yaparakta konuya yaklaşabiliriz.

2013 Salon Dekorasyonu

2013 Salon Dekorasyonu Fiyatları

2013 yılının seçimleri hiç kuşkusuz ki modern tarz ağırlıklı olacak bunu bir kere kafamıza koyalım genç düşüncelerde hep bu yönde ama klasik tarzıda modern ile karışırdığımızda ortaya bambaşka seçenekler çıkıyor ve bu seçeneğide kimse yargılayamaz.. Modern bir koltuk takımı yine koltuk takımları ile uyumlu modern perde ve halısı ile şık göze alıcı bir alan içerisine klasik tarz eskitilmiş dekoratif duvar taşları ve duvar taşına monte edilmiş klasik bir aydınlatma, modern bir yemek odası takımı ve ona yakışır klasik – modern tarz yaklaşımı şömine ile ortaya tadından yenmeyecek bir karışım çıkabilir. Mutlaka aklınızda bu karışımı canlandırabiliyorsunuz.

2013 Salon Dekorasyonu

Bu tür tazrları konumuzun içerisindeki 2013 salon dekorasyonu örneklerinde göreceksiniz. Bu tarzlar mutlaka bilindik dekorasyon seçimlerinden farklı olacaktır. Bizde bu farkı evlerinizde yaratabilmek adına bu yazımızı hazırladık..

2013 Salon Dekorasyonu

2013 Salon Dekorasyonu Resimleri

Gelin biraz daha farklı dekorasyon seçimleri düşünelim bu konuyu sevdiniz dimi bizime içimiz bu konuda kıpır kıpır olduğu için her iki taraf aslında aynı heyacanı paylaşıyor. Dekorasyon seçimlerimize sizin gözünüzden bakmaya çalışıyoruz. Diyelim ki çok büyük bir salonunuz var salonunuzu ikiye bölmeyi düşünebilirsiniz. Bir bölümünde ahşap biraz daha ağır ve gösterişli mobilya grupları ve buna yakışan şıklıka duvar ünitesi ile iğer kısmını ise daha canlı aydınlatmalarla dekore edilmiş bir yemek odası uyumu yaratabilirsiniz.

2013 Salon Dekorasyonu

2013 Salon Dekorasyonu

Bizim öyle avrupai bir salonumuz yok uçmayada gerek yok ufak bir salonu nasıl dekore edicem şimdi derseniz bu fikirlerden biraz koparak konuya daha gerçekçi ve ciddi bir yaklaşım getirmemiz gerektiğini söyleyebiliriz.. Eğer ufak bir salona sahipseniz duvar renklerinizi ve mobilyalarınızı açıkrenklerde seçmelisiniz. Bu seçimi kesinlikle göz ardı etmemelisiniz. Beyaz bir dekorasyon sizler için son derece ideal olabilir. Salonunuzu büyük ve geniş gösterecek ama beyaz çabuk kirlenir onun temizlemesiylemi uğraşıcaz derseniz bej rengi duvarlarınız olabilir. Yada kirli beyaz, krem rengi, açık mavi tonlarda son derece ideal ve salonlarınızı oldukça şık gösterecek duvar rengi seçimleri olabilir.

2013 Salon Dekorasyonu

2013 Salon Dekorasyonu Fikirleri

Duvarlarınızda mutlaka panolara yer verebilirsiniz. İkea yada pratiker gibi mağazaları gezin buralarda 5 li kız kulesi panoları var bu panolar duvarlarda oldukça sıradışı bir tarz getiriyor. Bu panoları duvarlarınıza zırt daha koyu tonlarda seçebilirsiniz. Salonlarınızda özellikle yemek masası varsa ayna kullanmaya mutlak özen gösteriniz aynalar salonlarınızı daha geniş ve daha hoş gösterecek..

2013 Salon Dekorasyonu

2013 Salon Dekorasyonu

Bunlar bildiğimiz dekorasyon seçimleri ben bu konuda hayatın sırrını bulamadım derseniz o zaman size bomba gibi bir tüyo ile yaklaşalım.. Dekoratif tuğla seçimlerini hiç düşündünüz mü renkli yada şeffaf renklerde olan dekoratif cam tuğlalar son yıllarda en çok kullanılan dekorasyon seçimlerinden ve öylesine hoş duruyor ki evinize gelecek olan misafilerinizi çatlatabilirsiniz.

2013 Salon Dekorasyonu

2013 Salon Dekorasyonu Fotoğrafları

Çeşitli bilinen markalarda salon dekorasyon mobilyalarında ve salon dekorasyon aksesuarlarında farklı tarzlara ve farklı ürün gamlarını yer vererek eski ürünlerini güncelliyorlar. Rekabet ürünlerin fiyatlarına da yansıyor. Çok fazla araştırma yapmak ve fiyatları karşılaştırmak sizlere daha ekonomik bir salon kurmanızı sağlayabilir.

2013 Salon Dekorasyonu

2013 Salon Dekorasyonu

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Gönder