Bahçe

Bahçe Dekorasyonu

16 Mayıs 2009

Son dönemlerde rehavet gören bahçe dekor ve dekorasyonu firmalar tarafından da rehavet görmektedir. Bahçe dekorasyonu yapmadan önce bahçemizin neye elverişli neye elverişsiz olduğunu öncelikle analiz etmemiz gerekmektedir.

Analiz ettikten sonra bahçe içerisinde aksesuar bakımından neleri uygun görüyorsak bir kağıda dökmeli ve maddeler halinde liste oluşturmamız gerekmektedir. Bahçelerinizde öncelikle bitki yetiştirmek , sebze ve meyve ekmek gibi hobiler edine bilirsiniz hata bahçenizde olanaklar el veriyorsa hamak keyfi bile yapabilirsiniz. Bahçelerde yaygın ve kullanışlı ahşaplar dekorasyon için tavsiye ediyoruz.

Bahçe dekor ve dekorasyonlarında ahşabın zevki ve keyfi göz ardı edilemeyecek kadar önemli konulardan biridir. Ahşaplar genellikle bahçelerimizde branda artı ve ya korunaklı yerlerde kullanılmaktadır. Ayrı zamanda bahçe dekorasyonları için doğal taşlar ve aksesuarlarda tercih edebiliriz daha hoş ve ferahlatıcı bir zenginlik kazandıracaklardır.

Ahşap dışında ahşap görümlü plastik malzemeler tüketici için cok güzel oluşmuş son yıllarda çok kullanılan malzemelerdir. Bahçelerimizde bahçe salıncakları, sandalyeler, masalar ve özellikle ısı ve ışıkla ilgili Bahçe Düzenleme Bahçe dekorasyonu doğal taşlar bu bahçe dekorasyonu için kullanılmaktadır. Aksesuarlar ile ilgili malzemelerde metal ve metal içeren öğeler rahatlıkla kullanılabilir ve rahatlıkla tavsiye edile bilirler.

Bahçe dekor ve dekorasyonu yaparken unutulmayacak olan bir hususta hava şartlarına dayana bilen malzemeler almaktır.

Benzer Yazılar

2 Yorumlar

  • Reply Bahçe Dekorasyonu

    […] Bahçe dekorasyonuna olan ilgi her gecen yıl artarak devam ediyor. Bunun sonucunda kendini evin her mekânında okluğu gibi bahçelerinde de ifade etmek isteyen daha geniş bir kitleyle karşı karşıyayız. Bahçe mobilyasında trendler çok hızlı değişmiyor. Dış mekân mobilyasının mutlaka hafif, sağlam ve dış alan koşullarına dayanıklı olması gerekiyor. […]

  • Reply hülya

    mrb bahçemi dizayn etmek istiyorum ama sürekli aynı evde yaşamıyorum yazları ve kışın arada kaçamak yaptıgımızda kalıyoz.hem ekonomik hemde kendi koruyabilecek bahce dekerasyonu istiyoruz nasıl yapabiliriz!

  • Yorum Gönder