Browsing Tag

Ev Dekorasyon Fiyatları

Ev Dekorasyonu

Ev Dekorasyonu

19 Mayıs 2009

Kişi kendini en iyi yaşam alanı ile yansıtır. Yaşam alanlarında bir iç mimara, evinizi yaptırma fırsatı her zaman bulamayabilirsiniz.

Evinizi dekore ederken nelere dikkat etmelisiniz, en önemli detaylar nelerdir, ufacık dokunuşlardan nasıl da tüm evi saran tarzlar yaratabilirsiz, size fikir verebilecek tüm detayları hep beraber inceleyeceğiz bu bölümde.

Bir ev için en önemli mekan, aslında en basit gibi görünen giriş mekanlarıdır. İlk izlenimin insan üzerindeki etkisi yadsınamaz.
Eve girdiğiniz anda öncelikle evi hissetmelisiniz. Evi bir alışkanlıktan ziyade bir parçanız gibi yaşam alanı gibi benimsemelisiniz.
Ev giriş kapısının ardında, ferah ve aydınlık renkler, duvar kağıdı ile süslenmiş bir duvar, tüm dağınıklığı ortadan kaldıracak bir vestiyer, kişide evinde istediği huzurun ilk adımlarını atmaya yardımcı olur.

Buradaki püf noktalarından biri, girişte kullanacağınız aynadır.

Ayna hem geneli dar olan yapıların girişlerini geniş gösterir hem de dışarıdan gelecek olan gün ışığının yayılmasına yardımcı olur.
Ayna üzerine uygulayacağınız birkaç pırıltılı yapıştırma veya imkan dahilinde dijital baskı estetik kaygılarınızı da tatmin edebilir.
Bir diğer püf noktası ise aksesuarlar.

Bir mekanın tasarımının tamamlayıcısı gibidir ufak tefek dokunuşlar ve aksesuarlar.

Duvarlarda kullandığımız açık renklerin aksine aksesuar renklerinin belirgin ve pastel olması kişiliğimizde yansıttığımız heyecanın ve mutluluklarımızın kaynağının birer yansıması gibidir.

Mekanımız darsa mekana göre kullanacağımız uzun ve dar bir heykel hem mekanın sadeliğini ve yansıttığı huzuru artırır hem de dekorasyon konusundaki zevkimizi yansıtır.

Heykelin hemen yakınlarına gene zevkimizi yansıtan büyük bir yağlı boya tablo ve aydınlatma elemanı İle giriş mekanımızı ayakkabılarımızı ve üzerimizi soyunup döküneceğimiz bir mekan olmaktan çıkarıp son derece estetik ve içinde yaşamaktan keyif duyduğumuz bir mekanın giriş aşaması olarak algılamamızı sağlar.

Şayet girişimiz büyükse, gene pastel tonlarda bir tek kişilik sandalye ya da koltuk kullanabiliriz. Bu koltuk Ayakkabı giyip çıkarırken kullanmak için hem fonksiyonel olacaktır hem de son derece estetik, Aynı şekilde koltuğun yanına uygulayacağımız bir heykel ya da büyük bir vazo ve içinde dekoratif bir yapma çiçek, koltuğun üzerinde uygulayacağımız bir tablo ve aydınlatma elemanı, bir girişten çok daha fazla bekleneni verecektir bizlere.

BUTA iç mimarlar ve tasarımcılar yaşam alanı yaratırken, en önemli endişeleri olan işlev fonksiyon ve estetiği birleştirirler. Bu kaygılar bir tasarımcının beslendiği bir kaynak suyu gibidir. Bu kaynak suyunun bileşenleri ise doğanın ta kendisidir.

Doğadaki formların, renklerin ve dokuların ahengin-den yola çıkarak, tüm endişem detayda ve sıranın biraz da olsa dışında yürüyerek tasarımlarımı yansıtmak oldu hep

Ev Dekorasyon Resimleri