Yapı Firmaları

Elemeği Mimarlık, Dekorasyon ve Butik Mobilya

15 Temmuz 2009

Bursa’da mimarlık, dekorasyon ve butik mobilya üretimi konusunda hizmet veren, ulusal ve uluslararası birçok ödüle sahip olan ELEMEĞİ, şimdi de ünlü İtalyan mücevherve aksesuar markası BVLGARi ‘nin ve dünyanın en iyi restaurantlar zinciri olarak 4. sırada gösterilen Amerikalı NOBU’nun proje uygulamalarını yapıyor.

Elemeği İnş. İç Mimarlık Mobilya, ünlü aktör Robert De Nero’nun ortağı olduğu ve dünyanın en iyi restaurantlar arasında 4. sırada gösterilen NOBU’nun Moskova restaurantını ve ünlü İtalyan mücevherat ve aksesuar markası BVLGARİ’NİN Bakü mağazasını iç ve dış mekan düzenlemeleri ile dekorasyonunu, Amwerika, İtalya ve Alman mimarlık şirketleri ile yarışarak proje uygulamalarını yapmaya hak kazandı.

Firma ortağı ve direktörü iç mimar Mehmet Aksöz konularında dünyanın en önemli markalarından olan BVLGARİ ve NOBU’nun proje uygulamalarına bir Türk firması olarak imza atmaktan dolayı guru duyduklarını ifade etti.

Mehmet Aksöz, proje seyrini ise şöyle anlattı; “Proje uygulamaları için firmalara iki aylık bir ön hazırlık süreci verildi. Bu süre zarfında mimari projeyi hazırlayan ve koordinatör firma olarak görev yapan Amerikalı mimari grup, proje uygulamasına teklif veren Amerikan, İtalyan ve Alman mimari firmalarının yanı sıra bize de bir kaç kez ziyaret etti.

Bu süre zarfında benimle birlikte bu projeye ayırdığımız mimari ekibimiz çok ciddi bir hazırlık çalışması gerçekleştirdi. Bu çalışmaları, örnek uygulamalarımızla birlikte teslim ettik. Süreç sonunda mimari proje sahibi ve koordinatörü Amerikalı firma, bir rapor hazırladı.

Elemeği’nin bu uygulamaları rakiplerine oranla daha iyi yapabileceği, mimari kadrosunun ve teknik alt yapısının proje şartları için yeterli olduğu ve teknik alt yapısının proje şartları için yeterli olduğu ve bu markalara yeni yatırımlarında da hizmet verebileceğini gösteren bir rapor sonucunda ortak imza atıldı. Şu anda 40 kişilik bir ekiple BVLGARİ – Bakü ve NOBU – Moskova uygulama çalışmalarına başladık. Altı ay içerisinde tamamlamayı planlamaktayız.

Benzer Yazılar

1 Yorum

  • Reply SELİME

    Size ulaşabileceiğim bir numara yazarmısınız ?

  • Yorum Gönder