Dekorasyon, Mobilya

Eski Mekana Yeni Dizayn

25 Mayıs 2008

Modern bir renk paleti seçin

Koyu renkteki ahşap mobilyalarınızı gizlemek için pastel tonlarda masa örtüsü tercih edebilirsiniz. Arka planda göze hitap eden bir görünüm için çarpıcı ve modern tarzda duvar kağıdı uygun olabilir. Masa düzeniniz için pembe, gri, krem ve metalik gri tonları harikulade olacaktır. Sahip olduğunuz koyu renk sandalyeleri kadife gibi pastel tonlardaki klasik kumaşlarla kaplayarak yenileyebilirsiniz. Son dokunuşları ise aksesuarlarla yapabilirsiniz. Cam, seramik, metal aksesuarlar ya da gelenekselliğe gönderme yapacağınız bakırlarla dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Hangisi hangisiyle uyumlu

Eski eşyalarınızla ve odanın geri kalan kısmıyla uyumlu olması için klasik desenleri olan açık renk bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde modern ile klasik stili bir arada kullanmış olursunuz.

Aksesuar seçerken cam tercih edebilir, halihazırdaki cam eşyalarınızla birlikte uyumlu bir biçimde kullanabilirsiniz.

Favori mobilyalarınızı yenileyin

Her ne kadar yeni mobilyalar satın almak bugünlerde eskisini yenilemekten daha ekonomik olsa da, sizin için hatırası olan bir sehpa ya da antika sayılabilecek bir kanepeyi elinizden çıkarmak da o kadar kolay olmaz. Bu yüzden sehpaları boyayabilir ve kanepelerinizi kaplatarak odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Havadar ve dingin bir görünüm için pastel tonlar vazgeçilmezdir. Bu havayı tamamlayacak olan yastıklar ve belki bir pufla eskilerinizi en pratik yoldan yenilemiş olursunuz. Keten ve kadifelerle pencerelerinizi giydirerek eski ile yeniyi buluşturabilirsiniz.

Hangisi hangisiyle uyumlu

Zemini güzel bir halı ile saklama yapabilirsiniz

Sahip olduğunuz klasik mobilyaları eskiye göndermeler yapan yeni aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz.

Eski bir sehpa, sandalye ya da masaya yeni bir görünüm kazandırmak ve yaratmakta olduğunuz konsepte uydurmak için mobilyalarınızı boyayabilir ya da cilalayabilirsiniz. Lake ya da Fransız stili iyi bir geçiş sağlayabilir.

Klasik mobilyalarınızı modern kumaşlarla giydirin

Klasik tarzda bir yatak odanız varsa ve atmosfere biraz olsun modern dokunuşlar eklemek istiyorsanız, modern tarzda bir koltuk tam aradığınız şey olabilir. Çizgili ya da çiçekli desenlerin yatak odanızın havasını nasıl değiştirebildiğine inanamayacaksınız. Ayrıca halıya hakim olan ya da halınızdaki desenleri oluşturan renklerden birini tercih ederek koltuğunuzu seçebilirsiniz. Böylece geçişi de sağlarsınız. Aynı üslubu perde ve duvarlarınıza da taşıyabilirsiniz.

Hangisi hangisiyle uyumlu

Pencerelerinizi de giydirin. Sahip olduğunuz eşyalarınızı bastırmayacak pastel tonlarda sade perdeler seçebilirsiniz. Geometrik desenler serpiştirilmiş tül perdeler, pastel tonlarda güneşlikler şık bir atmosfer yaratmanızı sağlar.

Yatak başınızı kumaşla ya da duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Eskiye göndermeler yapan modern renklerdeki nevresim takımları da eski ille yeni arasındaki geçişi sağlamada işinize yarayabilir.

Benzer Yazılar

Yorum Yok

Yorum Gönder