Dış Cephe

İç ve Dış Cephe Isı Yalıtımı

25 Temmuz 2009

Kalın olan Evin Camları Isı Yalıtımını Sağlar mı ?

Isı yalıtımının camlarla bir ilgisi yoktur. Camların kalın olması veya ince olması ısı yalıtımının derecesini değiştirmez çift camlı olan sistemler sadece ısı kaybını azaltmaktadır.

Binalarda Isı Yalıtımı

Pencerelerde bir değişiklik yapmadan ısı yalıtımı sağlayabilmek mümkün müdür ?

Genel olarak yeterlidirler. Mevcut pencerelerin aralarına uygulanacak revizyonlarla ısı yalıtım seviyesini daha yükseklere çıkarabilir, ahşap pencerelerde ise bu pencerelere çıtalama uygulaması yapılarak iyileştirilebilir.

Sıcak iklimlere sahip bölgelerde yaşayanların ısı yalıtımı yaptırmasına gerek var mıdır ?

Yapılacak olan ısı yalıtım sistemleri soğumada ve ısınmada enerji tasarrfunu alt seviyelerde tutmaktadır. Isınmadan daha çok bir ortamı soğutmaya enerji harcandığından sıcak iklime sahip bölgelerde yaşayanların ısı yalıtımı yaptırmaları daha fazla ihtiyaç gerektiren bir durumdur.

İç Cephe Isı Yalıtımı

İç cephe ısı yalıtımı dış cephe yalıtımı olmayan yerlerde yaptırılabilir mi ?

Genel olarak dış cepheden yapılan yalıtım sistemlerinin avatajları çok daha fazladır örnek olarak dış cephenin fazla derece ısı almasından kaynaklanan ısı depolama miktarından yararlanılır. Fakat ortama kısa sürede çok miktada ısı gereksinimi varsa içten yalıtım yaptırmak daha uygun olacaktır.

İç ve Dış Cephe Isı Yalıtımı

Dışarıdan içeriye doğru bir su sızması varsa bunu sıva yaparak ya da zift uygulaması yaparak engelleyebilir miyiz ?

Bu durumda yapılacak ilk uygulama suyun biriktiği ve sızmaya engel olan bölgedeki suyun burada tekrardan bir birikinti oluşturmasını engellemek olacak eğer sadece ufak bir bölgede bu olay gerçekleşiyorsa çözümler bularak gerekli sızdırmazlık malzemeleri uygulanabilir ama sorunlar bununla kalmayıp daha fazla zararla sonuçlanacak düzeyde ise ısı yalıtım sistemlerinin bu bölgelerde uygulanması şarttır.

Bina dışına sadece boyama yapılarak ısı yalımı sağlana bilir mi ?

Bina dışına uygulanacak olan boyama veya alçı sıva işleri yeterli derecede bir ısı yalıtım kalınlığı yaratmayacağı gibi çok gereksiz ve masraflı çalışmalaradır. Bina dışına yapılacak olan bina ısı yalıtımı ısı yalıtım malzemeleri ile yeterli kalınlıklara ulaşıncaya dek yapılır. Yapılacak olan ısı yalıtımının kalınlık kat sayısı ne kadar fazla olursa yapılmış olan ısı yalıtımının ömrüde o derece uzun olacaktır.

Mantolama Isı Yalıtımı

Isı Yalıtım Malzemeleri

Benzer Yazılar

1 Yorum

  • Reply mehmet

    sadece içcehe ısı yalıtımı yada montalam rutubet küf ve terlemeyi kesermi

  • Yorum Gönder